Kiedy warto suplementować β-Karoten?

Kiedy warto suplementować β-Karoten. Foto. Pixabay pasja1000

Odpowiedź jest prosta: niemal zawsze. β-Karoten, czyli prowitamina A, wzmacnia odporność na drobnoustroje, jest skutecznym antyoksydantem, przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania wzroku, a także opóźnia procesy starzenia się komórek (również mózgowych).

Dla kogo szczególnie suplementacja β-Karotenu jest korzystna?

  • dla osób z chorobami skóry;
  • dla osób po radioterapii i chemioterapii;
  • dla osób z zaburzeniami widzenia o zmierzchu.

Jak należy suplementować β-Karoten?

β-Karoten jest bezpieczną odmianą karotenu, a to oznacza, że jego przedawkowanie nie pociąga za sobą tak poważnych konsekwencji, jak w przypadku większości witamin i mikroelementów. Co nie znaczy, że nie pociąga ich wcale. Nadmiar β-Karotenu może powodować przebarwienia skóry, które są jednak odwracalne po odstawieniu suplementu. Suplementacja tej prowitaminy nie jest także zalecana palaczom gtytoniu, ze względu na tworzenie szkodliwych związków z dymem papierosowym.

Do najlepiej przyswajalnych form prowitaminy A należy naturalny βKaroten pochodzący z biofermentacji.

spot_img

Najnowsze wpisy

Jak suszarka z pompą ciepła może odmienić twoje życie domowe?

Witaj w świecie, gdzie codzienne obowiązki domowe nie muszą być uciążliwe, a nowoczesne technologie stają się naszymi sprzymierzeńcami w walce o więcej wolnego czasu...

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!
spot_img