Brzuch mówi: NO-SPA

nospaCzy każdego brzuch boli identycznie i z tego samego powodu? Jak radzić sobie z różnymi bólami brzucha? Na te i wiele innych pytań NO-SPA nieustannie poszukuje odpowiedzi. Rozpoczynający się najnowszy projekt „Brzuch mówi: NO-SPA” to szansa na wsłuchanie się w głosy wszystkich tych, których z różnych powodów bolą brzuchy. Najważniejszym z działań jest uruchomienie People’s Lab – całorocznego forum online wymiany doświadczeń i wiedzy na temat bólów brzucha. NO-SPA to pierwsza i jedyna na rynku farmaceutycznym marka wykorzystująca ten innowacyjny rodzaj badania w Polsce(1)

KAŻDY BRZUCH JEST INNY. CZTERY GRUPY „BÓLOWE” 2

W ramach przygotowań do projektu „Brzuch mówi: NO-SPA” analizie zostały poddane wypowiedzi internautów na forach i także te, wyrażone za pośrednictwem kanałów społecznościowych. Jak wynika z badania, wypowiadający się internauci różnie mówią o bólach brzucha, w różny sposób je definiują i doszukują się różnych jego przyczyn. Na podstawie analizy wieku, płci oraz najczęściej przedstawianych bólów brzucha wyselekcjonowane zostały cztery grupy.
Najwięcej rozmów o bólu brzucha znaleziono na Twitterze, gdzie wśród dyskutujących dominowały nastolatki (15-19 lat), skarżące się przede wszystkim na bóle menstruacyjne (44%). Inaczej było w przypadku starszych kobiet (20-60 lat): na forach internetowych, w szczególności parentingowych (dla rodziców), poruszały one tematy dotyczące ciąży i związanymi z nią dolegliwościami (16%).
Najwięcej, bo 31% kobiet, mówiło o bólach brzucha na tle stresowym i tych wywołanych złą dietą (przejedzenie, spożycie tłustego i niezdrowego posiłku, stres wywołany nadmiarem obowiązków, zarówno w domu, jak i w pracy). Podobnie było w przypadku mężczyzn, którzy.– w odróżnieniu od kobiet – rzadziej uczestniczą w społecznościach internetowych. Gdy młodsi mężczyźni (25-45 lat) poruszali temat bólów brzucha, opisywali je jako wynik niezdrowego stylu życia (stres, zła dieta, alkohol), a starsi (46-60 lat) wspominali o przewlekłych i nawracających dolegliwościachzdrowotnych oraz bólu wywołanym stresem.

POSZERZAMY HORYZONTY

NO-SPA to nie tylko sposób na bóle menstruacyjne. To lek na różnego rodzaju bóle brzucha
spowodowane skurczami mięśni gładkich jamy brzusznej, takich jak mięśnie przewodu
pokarmowego czy też dróg żółciowych 3,4. NO-SPA realizuje swoją misję kompleksowego spojrzenia na kwestie bólów brzucha – od edukacji pacjenta o wskazaniach i działaniu substancji aktywnej NO-SPA, po wsparcie pacjenta w walce z przyczynami powstawania bólu, zawsze z podkreśleniem niezastąpionej roli lekarza w procesie każdego leczenia i konsultacji. Żeby jeszcze lepiej zrozumieć pacjentów i przynosić im ulgę w różnych rodzajach bólu brzucha, NO-SPA zdecydowała się stworzyć innowacyjną platformę wymiany doświadczeń i wiedzy wśród zdefiniowanych czterech grup bólowych

PRZEŁOMOWA PLATFORMA: PEOPLE’S LAB

People’s Lab – narzędzie on-line, pozwalające zgłębić przeświadczenia Polaków na ten temat bólów brzucha, dotrzeć do przyczyn i pokazać szerszy kontekst zagadnienia w różnych grupach wiekowych i bólowych. Platforma zostanie uruchomiona już w marcu. Przez cały 2015 rok NO-SPA5 będzie szczegółowo analizować i poznawać wypowiedzi, obserwacje i wskazówki przekazywane przez Do badania zaproszeni zostaną respondenci reprezentujący cztery grupy: kobiety 15-19 lat, kobiety 20-60 lat, mężczyźni 25-45 lat, mężczyźni 46-60 lat6. Samo badanie będzie kompleksowym spojrzeniem na kwestię bólu brzucha. Przedstawi problemy wszystkich 4 grup i stanowić będzie podstawę do dalszej dyskusji z ekspertami-naukowcami na temat różnych bólów brzucha.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działanie niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.