Masaż gorącymi kamieniami — rytuał dla zdrowego ciała i ducha

Masaż gorącymi kamieniami — rytuał dla zdrowego ciała i ducha
Masaż gorącymi kamieniami — rytuał dla zdrowego ciała i ducha

Odpręża, dodaje pozytywnej energii, łagodzi bóle mięśniowe i poprawia krążenie. Masaż gorącymi kamieniami ma wiele zalet. Znany już od starożytności ceremoniał wprowadza w stan głębokiego relaksu oraz zbawiennie wpływa na zdrowie. Na czym polega ten rodzaj masażu? Czy każdy może się na niego zdecydować?

Jak działa masaż gorącymi kamieniami?

Masaż z użyciem rozgrzanych kamieni to technika relaksacyjna oraz prozdrowotna zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny indyjskiej i chińskiej. Łączy cechy akupresury, termoterapii, a także masażu klasycznego. Opiera się na idei jedności ciała i ducha. Celem rytuału jest umożliwienie swobodnego przepływu mocy życiowej przez organizm. Osoba masująca odblokowuje czakry, czyli ośrodki energetyczne układając we właściwych miejscach i przesuwając po ciele gorące natłuszczone kamienie. Są to najczęściej czarne, gładkie bazalty. Przed masażem podgrzewa się je do ok. 50 stopni Celsjusza. Wystudzone wymienia się na nowe. Ważne żeby ich temperatura była odpowiednio wysoka, ale jednocześnie przyjemna dla osoby masowanej. Kamienie powinny być rozmieszczane zgodnie z mapą czakr i meridianów — linii łączących poszczególne punkty energii. Masaż gorącymi kamieniami trwa przeważnie ok. 60-90 minut. Ciepło potęguje terapeutyczne działanie masażu niwelując dolegliwości bólowe, stres i zmęczenie. Dodatkowo zabieg poprawia pamięć i koncentrację oraz wzmacnia odporność. Ciepło potęguje terapeutyczne działanie masażu niwelując dolegliwości bólowe, stres i zmęczenie

Dla kogo masaż gorącymi kamieniami?

Masowanie ogrzanymi kamieniami ma szerokie zastosowanie. Korzystnie działa na organizm i skutecznie poprawia samopoczucie. Jest także wsparciem w walce z niejednym problemem zdrowotnym. Z jego dobroczynnych właściwości mogą korzystać między innymi osoby w trakcie rekonwalescencji po urazie bądź długotrwałej chorobie, z nadwagą, ze schorzeniami reumatycznymi.

Masaż gorącymi kamieniami zaleca się osobom ze słabym krążeniem krwi. Poprawia on bowiem funkcjonowanie układu krwionośnego. Pomoże także rozprawić się z bólem kręgosłupa i stawów. Sportowcom zabieg ten przyda się po treningu aby przyspieszyć regenerację mięśni. Regularnie wykonywany polepsza kondycję skóry — z czasem staje się bardziej jędrna, a cellulit jest mniej widoczny. Podczas masażu gorącymi kamieniami panują doskonałe warunki do wyciszenia się i odpoczynku. Żyjąc w dużym napięciu można w ten sposób ukoić nerwy, złagodzić przejawy stresu. Zabieg jest godny polecenia również osobom cierpiącym na bezsenność. Masaż — często w połączeniu z relaksacyjną muzyką i zapachem olejków eterycznych — rozluźnia oraz wprawia w dobry nastrój.

Kiedy nie stosować rozgrzewającego masażu kamieniami?

Profesjonalnie przeprowadzony masaż gorącymi kamieniami jest bezpieczny. Mimo wielu plusów w niektórych przypadkach lepiej z niego zrezygnować lub odłożyć go w czasie.

Przeciwskazaniami do masażu są:

  • choroby zakaźne
  • ostry stan zapalny organizmu
  • nowotwór
  • gorączka
  • cukrzyca
  • ciąża
  • zakrzepowe zapalenie żył
  • choroby serca
  • nadciśnienie
  • łamliwość kości
  • problemy skórne

Zabiegu nie poleca się ponadto osobom ze skórą bardzo delikatną, wrażliwą na dotyk i wysoką temperaturę. W razie wątpliwości dobrze skonsultować się z lekarzem.

W przypadku braku przeciwwskazań warto przekonać się o walorach masażu gorącymi kamieniami. To sprawdzona metoda na radzenie sobie ze stresem. Nie tylko polepsza kondycję psychiczną, ale też działa przeciwbólowo. Już jeden seans relaksuje, dodaje sił witalnych i przynosi ulgę nadwyrężonym mięśniom czy stawom. Regularne masaże poskutkują pięknym wyglądem skóry i przede wszystkim długotrwałymi korzyściami dla zdrowia.

 

Publikacja powstała dzięki współpracy z Hotel Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_img

Najnowsze wpisy

Bostonka: czy to groźna choroba? Co powinieneś wiedzieć

Wczesne objawy bostonki – jak rozpoznać chorobę? Pierwsze sygnały, które mogą nasuwać podejrzenie bostonki, to pojawienie się charakterystycznych wykwitów w jamie ustnej. Te mogą się...

Jak skutecznie wyleczyć opryszczkę?

Czy masz dość walki z nieprzyjemnymi i bolesnymi opryszczkami? Nie martw się, istnieją skuteczne sposoby na wyleczenie tego problemu! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak pozbyć się opryszczki raz na zawsze. Nie trać czasu na szukanie kolejnych metod - mamy dla Ciebie sprawdzone sposoby działające od zaraz! Zobacz sam/a!

Na czym polega SIBO – choroba, która atakuje układ pokarmowy?

Czy wiesz, że bakterie mogą być przyczyną poważnych problemów z układem pokarmowym? Poznaj SIBO - chorobę, która atakuje jelita i może wywołać wiele nieprzyjemnych objawów. Dowiedz się, jak rozpoznać i leczyć tę dolegliwość oraz jakie są jej potencjalne konsekwencje dla zdrowia. Przekonaj się, dlaczego warto zadbać o równowagę mikroflory jelitowej i unikać nadmiernego namnażania szkodliwych bakterii. Zapoznaj się z artykułem na temat SIBO już teraz!

Dieta genetyczna – o co z nią chodzi

Czy wiesz, że twoja dieta może być dostosowana do Twojego genotypu? Poznaj tajemnice diety genetycznej i dowiedz się, jakie produkty są dla Ciebie najkorzystniejsze. Odkryj nowy sposób na zdrowe odżywianie!

Czym jest krem konopny na łuszczycę?

Chociaż nie istnieje skuteczne lekarstwo na łuszczycę, wiele osób szuka metod łagodzących objawy i poprawiających jakość życia. W ostatnich latach kremy konopne stały się...
spot_img